GENEL MÜDÜR

Kadir Uçar

GENEL MÜDÜR

Aslen Kütahyalı olup 1967 İzmir doğumludur. Tüm eğitim hayatı İzmir’de geçti. Elektroniğe olan sevgisinden dolayı İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümünü bitirdi. Birçok farklı mühendislik bölümünü kazanabilmesine rağmen çok istediği İzmir’de Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazanamadığı için ailevi nedenlerle Elektronik ve Bilgisayar eğitimi veren Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu Kontrol Sistemleri Teknolojisi bölümünü tercih etti ve mezun oldu. Eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. İlerleyen yıllarda ise iş hayatını desteklediği için Akdeniz Karpaz Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.

Ortaokul yıllarında keşfettiği satış yönünü evde paketleyerek hazırladığı nane şekerlerini sınıf arkadaşlarına satarak ticari hayatına başlayan Kadir Uçar, lise ve üniversite yıllarında da sürekli iş hayatının içinde oldu. 1986 yılında başlayan profesyonel iş hayatında sırasıyla Xerox, IBM, HP gibi uluslararası firmalarda teknik uzman ve yönetici olarak çalıştı. Mesleki hayatının son 20 senesinde sağlık bilişimi ile sağlık eğitimi ve sağlık kurumları sektörlerine ağırlık verdi. Meslek hayatında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Bilgi İşlem Müdürlüğü, Özel bir hastanede Hastane Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Ar&Ge ve Hibe Proje Danışmanlığı, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçiliği, Sağlık Kurumları Eğitmeni olarak aile şirketleri bünyesinde çalışmaktadır. Sağlık kurumlarında Tıbbi Sekreterlik, Bilgisayarlı Muhasebe, Hasta Yaşlı Bakım Uzmanı gibi ara eleman ve mavi yakalılara yönelik ilk kez eğitimler veren Etik Kariyer Akademisinin kurucusu ve sahibidir.

Ar&Ge üzerine KOSGEB ve TÜBİTAK’tan onaylanmış ve yürütmüş olduğu projeleri bulunmaktadır. Ege Üniversitesi Teknopark’ta Ar&Ge çalışmaları yapmıştır.

Çeşitli STK’larda yönetici ve üye olarak da çalışan A.Kadir Uçar, MÜSİAD İzmir Yönetim Kurulu üyesi ve Kurumsal İlişkiler Komisyon Başkanlığı, Türkiye’nin en eski sektör derneği olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İzmir Yönetim Kurulu üyeliği, İSTOK (İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) İcra Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

HAKKIMIZDA

Biz kimiz? Neler yapıyoruz?
Bilişim Sektöründe faaliyet gösteren ilk ve amiral şirketimiz olan Kontrol Bilgi Sistemleri 2002 yılında, Eğitim ve Danışmanlık sektöründe çalışmalarını sürdüren ikinci şirketimiz MEDNET 2007 yılında yine İzmir’de kuruldu. Kuruluşumuzdan bu yana Eğitim, Bilişim ve Danışmanlık sektörlerinde hizmet vermekteyiz. Kurumsal ürün ve hizmet üretirken, özellikle dünyanın teknoloji öncüsü olan marka ve ürünleri tercih etmekteyiz. Özellikle Sağlık ve Otel Bilişimi, Zayıf Akım Projeleri, Mekatronik Otomasyon Çözümleri, Network Çözümleri konusunda uzmanlaşmış olan şirketlerimizle her seviyede KOBİ ve kurum, kuruluşlara, konusunun uzmanı ve tecrübeli teknik personelimiz ile hizmet üretiyoruz.

BİLİŞİM – DONANIM
Bilgisayar, çevre birimleri, sunucular, network ve data ürünleri, PDKS, Barkod Okuyucu ve Yazıcıları projelendiriyor, satıyor, kuruyor ve teknik desteğini veriyoruz

SAĞLIK BİLİŞİMİ
Yapısal Kablolama aşamasından başlamak üzere sistemin fizibilitesi, ihtiyaç tespiti, raporlandırılması aşamalarını da içeren Zayıf Akım Projelerini gerçekleştiriyoruz. Projelerde, network aktif ve pasiflerinin konumlandırılması, Server ve Terminal sistemlerinin devreye alınması, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi, Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi, PACS, e-Arşiv, BCS Acil Uyarı Sistemleri (Mavi Kod, Pembe Kod, Beyaz Kod, Kırmızı Kod), Hemşire Çağrı Sistemleri gibi Otomasyon Yazılımlarının kurulumu, eğitimi ve devreye alınmasını sağlıyoruz.

OTEL BİLİŞİMİ
Otel otomasyon yazılımlarının kurulum ve desteğini veriyoruz. Safe&Pay IVR POS Ödeme Sistemi ile otellere güvenli ödeme ve tahsilat sistemimizi kuruyoruz. Otellere özel Zayıf Akım Projeleri ile Data, Network, IP Telefon Santral Sistemleri, Personel Devam Kontrol Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Güvenlik Alarm ve Kamera Sistemleri projelerini gerçekleştiriyoruz. Kamu ve özel sektörde istek ve projeye göre Zayıf Akım Projelerinle birçok farklı markada sistemleri birbiriyle entegre, yönetilebilir ve ekonomik hastane, otel, okul, fabrika projeleri yapıyoruz.

EĞİTİM & DANIŞMANLIK | BELGELENDİRME | ORGANİZASYON

Sektörün tercih ettiği, ihtiyacı olan bireysel ve kurumsal eğitimler veriyoruz. ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001 vb. Yönetim Sistemleri, TSE HYB Danışmanlık ve Belgelendirme hizmetleri veriyoruz. Sektörün ihtiyacı olan, ticari geliştiren Firma & Tedarikçi B2B Zirve Organizasyonları yapıyoruz

Şirketlerimizde 7 farklı konuda TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kurulu ve işletilmektedir.

Kısacası; eğitim, bilişim ve danışmanlık alanında sizin en yakınınızdaki, en çok hizmet üreten tedarikçiniz olmaya gayret gösteriyoruz. Talep ettiğiniz her konuda bize telefon yada e-maille ulaşabilir, soru sorabilir, gereğinde ücretsiz fizibilite desteği alabilirsiniz. Bizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacağınıza eminiz..

Vazgeçmeyeceğimiz Prensiplerimiz: Kalite, Güven, Samimiyet